Naša uređivačka politika da je da ćemo se udaljavati od istine po svaku cenu
Benjamin Voisin je najnovijem ostavrenju Gzavijea Đanolija  „Ljudska komedija“ (Illusions Perdues / Lost Illusions) oličenje ambicioznog čoveka koji dolazi u Pariz početkom 19. veka kako bi ostvario svoje snove. Na nedavno dodeljenim Cezar nagradama, Đanolijev film pobrao je brojne nagade i to za: najbolju kinematografiju, za najbolje adaptiran scenario, za najboljeg mladog glumca koji obećava, za najbolju sporednu mušku ulogu, za najbolju kostimografiju i produkciju, i najvažnije za najbolji film.

Film je rađen po motivima istoimenog romana Onore de Balzaka. Glavni junak je Lisjen de Ribampre, mladi pesnik, koji je ludo zaljubljen u baronicu de Baržeton. Kako bi izbegli skandal, odlučuju da zajedno pobegnu u Pariz. Međutim, stvari se ubrzo menjaju Lisjen ostaje sam, izgubljen i odbačen, osvetu pronalazi u objavljivanju skandaloznih tekstova.

Prve kritike su se već proširile medijima, izmešu ostalog u američkom časopisu Varajeti (Variety) ističe se da je Gzavije Đanoli, autor uspešnih festivalskih filmova,  uspeo da prenese savršenu devetnaestovekovnu gozbu na veliko platno, ali da istovremeno napravi jedan od najromantičnijih i najsavremenijih filmova u godini.

U nekoliko scena u filmu se pojavljuje i bard francuskog glumišta Žerar Depardje (Zelena karta, Čovek sa gvozdenom maskom, Asteriks i Obeliks u Britaniji).
Kako bi uporedio savremeno vreme i period u koji je smešten film, glavni glumac Benjamin Voisin je rekao: „Veoma je mračno biti deo ove generacije. Istina je da društvene mreže, se ne smatraju zdravim, ali ne možemo reći da u neko smislu to njie postojalo i pre. Veoma sam srećan što sam okružen ljudima koji, traže nešto zanimljivije i manje površno. To je ono čega se najviše plašim u godinama koje dolaze“.
Film „Ljudska komedija“ se trenutno nalazi na 50. FEST-u u okviru Gala programa.
Previous articleNovi Sad: „Seobe duša” do 13. marta pomeraju granice kulturnih događaja
Next articleKralj sevdalinki u Evropskoj prestonici kulture